דרושים | חיפוש עבודה | קורות חיים

072-2700717

הדרך הנכונה למציאת עבודה

בישראל, מדי שנה,אלפי אנשים מחפשים עבודה.התחרות על כל תפקיד הולכת וגוברת ואנשים מוצאים את עצמם נאבקים ומתחרים על כל משרה שנפתחת.

אנשים שסיימו לימודים אקדמאיים, עשו תואר ראשון או תעודת הכשרה במקצוע כזה או אחר עדיין מתקשים בחיפוש עבודה !

כשאקדמי מסיים את לימודיו ומתחיל לחפש עבודה במקצוע אותו הוא למד (ושילם עליו) הוא מגלה קושי אדיר במציאת עבודה.מחפש העבודה, יכול לעבור על מאות ואלפי מודעות דרושים ועדיין הוא יבחין שבכל משרה ובכל מודעת דרושים מופיעים צמד המילים "ניסיון חובה",אך הרגע הוא סיים את לימודיו ואינו בעל ניסיון.

מאידך,עובדים שצברו ניסיון עשיר והתמקצעו בתחומם אך בשלב כל שהוא בחייהם מוצאים עצמם ללא עבודה,עלולים להתקשות להתקבל לעבודות שמתאימות לכישוריהם וזאת כי: 1. הם over colified לתפקידים רבים. 2. בשל גילם יפסלו אותם מבלי להתייחס לניסיון והידע של אותו אדם.

מאות אנשים ברחבי הארץ מוצאים את עצמם באותה סירה בשלב כזה או אחר בחייהם.

השאלות שעולות הן:

איך בכל זאת מתקבלים לעבודות מסודרות בהן ניתן לפתח קריירה,ניתן להתקדם,לחיות בכבוד ובשכר הוגן?

איך אנחנו יכולים לצפות שנשלח קורות חיים למודעת "חברת חשמל דרושים" ובאמת נתקבל לאותה העבודה? הרי להיות עובד בחברת חשמל זה להיות בעל תנאי העסקה טובים, שכר הוגן ועתיד!

איך נוכל לשלוח קורות חיים למודעות דרושים אל על ובכל זאת לצפות שנתקבל לתפקיד?

 

לשאלות אלה יש מספר תשובות:

1) בכדי להתקבל למשרות כמו "חברת חשמל דרושים" ו "דרושים אל על" יש צורך לבדוק את הדרישות של המשרות ולנסח את קורות החיים בהתאם לדרישות ובצורה נאותה. ניתן להיעזר בקבצי קורות חיים לדוגמא שנמצאים ברחבי הרשת, ישנן דוגמאות לקורות חיים למגוון תפקידים ולסטאטוסים שונים, לדוגמא: אם אתה סטודנט ורוצה לבנות קורות חיים המתאימים לסטטוס הנוכחי שלך אז חפש בגוגל " קורות חיים סטודנט" ותמצא מאות דוגמאות רלוונטיות .

2) יש להתעדכן ולחפש משרות ומודעות דרושים שבהם אתם רוצים לעבוד,  להתמקד בשליחת קורות חיים למשרות שאתם מאמינים בהתאמתכם לדרישות התפקיד, עדיף להיות בין הראשונים ששולחים קבצי קורות חיים למשרות בהם אתם מעוניינים.יש צורך להשקיע שעות רבות באיתור משרות ושליחת קורות חיים ובכך להגדיל את הסיכוי למציאת עבודה. חשוב שיבחינו בקורות החיים שלכם מבין מאות ואלפי קורות החיים הנשלחים לכל תפקיד.כמו כן חשוב לבדוק תמיד ברחבי הרשת לגבי משרות חדשות שמתפרסמות.

3) צריך להקפיד לשלוח קורות חיים ולא להתייאש מהתהליך של חיפוש עבודה (לפעמים הוא יכול להיות ארוך ומתסכל ולכן אנשים מוצאים עצמם עובדים ועוסקים בתחומים שאינם מעניינים אותם כלל) , בסוף ההתמדה משתלמת גם אם זה לוקח זמן !

אלו השלבים הראשונים של חיפוש עבודה, לאחר מכן (בתקווה שלא התייאשתם) במידה וחזרו אליכם וזימנו אתכם לראיון עבודה, עליכם להקדיש זמן בהכנות לראיון העבודה.לפעמים יש צורך לרענן ולעבור על חומר חיוני לעבודה, יש להכין את עצמכם לסוג של "חקירה משטרתית", למעשה הראיון עבודה בא לתת למעסיק הצצה והכרות עמכם,העובדים הפוטנציאלים שלו.אין זה אפשרי בשעתיים שלוש של ראיון ומבחנים להכיר את האדם לעומק ולכן עליכם להקפיד להציג את עצמכם בצורה הטובה והמדויקת ביותר. יש להגיע מוכנים לראיון העבודה בכדי שתוכלו לשקף את הידע שלכם והיכולות שלכם (גם אם אין לכם ניסיון ותשקפו ידע רב ורלוונטי אתם מגדלים את סיכויי הקבלה לתפקיד).

בשורה התחתונה המפתח לקבלה לעבודה ולמודעות דרושים  של חברות גדולות, כמו: חברת החשמל דרושים, לאומי קארד דרושים,דרושים משרד הביטחון, דרושים אל על ועוד הרבה חברות מובילות הוא התמדה.לא סתם התמדה אלה התמדה כבר מהשלב הראשון של שליחת קורות חיים למודעות הדרושים.תצטרכו להתמיד ולעמוד על שלכם! אל תתפשרו על עבודה שאינה מתאימה לכם גם אם אתם מתקשים במציאת העבודה המבוקשת! 

ניתן לומר שהמדיה האינטרנטית תורמת ומקלה על הליך חיפוש עבודה,  היא עוזרת בבניית קורות חיים ועל שליחתם למספר רב יותר של משרות ומודעות דרושים!

אנו צוות אתר "המאגר הגדול" נמצאים כאן בכדי לעזור לכם מחפשי העבודה למצוא עבודה שתתאים לכם, אנו מתייחסים לכל אדם ולכל פניה ועושים את המרב בכדי למצוא לכם עבודה שבה תוכלו להתקדם ולהתפרנס בכבוד! אנו מתייחסים לכל פנייה ולכל שאלה ולכל פונה בצורה שווה !אנו מעיינים בכל קורות חיים במלוא תשומת הלב! כשלנגד עיננו עומדת המטרה – מציאת עבודה.

 

מדריך לכתיבת קורות חיים

קורות חיים לדוגמא