דרושים | חיפוש עבודה | קורות חיים

072-2700717

אבטלה במדינת ישראל

מה היא אבטלה ?
אבטלה היא  מצב שבו אדם המסוגל ורוצה לעבוד אינו מסוגל למצוא עבודה תמורת שכר.

אזרח אשר פוטר ממקום עבודתו זכאי לגשת ללשכת העבודה על מנת לקבל הפנייה למקומות אשר תואמים את כישוריו. במידה והמובטל עבד לפחות 18 חודשים רצופים במקום עבודתו הקודם, הינו זכאי לדמי אבטלה עד כ 70% משכרו החודשי במשך כשלושה חודשים עד שישה חודשים, בהתאם לוותק שצבר במקום עבודתו הקודם. על מנת לקבל את דמי האבטלה . על המובטל לפקוד את לשכת העבודה מידי שבוע, בתיאום מראש, עד למציאת מקום עבודה חדש.

מדינת ישראל עוקבת אחר אחוזי האבטלה, מנפיקה דוחות חודשיים ושנתיים וזאת במטרה לצמצם את אחוזי האבטלה. אחוזי האבטלה הם מדד של אותם אנשים בגיל העבודה שרוצים לעבוד, אך מתקשים במציאת עבודה תמורת שכר במשך תקופה מסויימת המדינה עושה שימוש במידע מלשכת התעסוקה ועוקבת אחר מקבלי "דמי האבטלה", על פי מדד זה המדינה מוציאה נתוני אבטלה, דבר שאינו הכי מדויק מכיוון שבסייום תקופת הזכאות לדמי האבטל

קורות חיים ה ישנם אשנים שממשיכים להיות מחוסרי עבודה ואינם מחושבים בנתונים.

ממוצע שיעורי האבטלה במדינת ישראל בשנים האחרוונת:

ממוצע שיעור האבטלה ב-2011 :5.4%.                                                   

ממוצע שיעור האבטלה ב-2012 : 6.9%.

ממוצע שיעור האבטלה ב־2013: 6.3%.

טיפים ועצות לקיצור תקופת האבטלה ולמציאת עבודה באמצעות שליחת קורות חיים למודעות דרושים באינטרנט:

קודם כל, יש להישאר מעודכנים בכל החידושים שהאינטרנט מציע למחפשי עבודה. למעשה השימוש באתרי דרושים מקל על התהליך וכיום ניתן לשלוח קורות חיים למאות מעסיקים בקלות וביעילות. על כן, יש להכיר את האתרים והמערכות החדשות שעוזרות בשליחת קורות חיים ועושות "חיים קלים" בחיפוש עבודה.

בנוסף,יש להקפיד על כתיבת קורות חיים בצורה המקובלת , בסדר היררכי.
בקורות חיים יש להציג את הפרטים האישים + ההשכלה + הניסיון התעסוקתי + כישורים נוספים , ניתן להוסיף מכתב מקדים בראש העמוד המסביר יותר לעמוק על הניסיון והידע שלכם. עצה נוספת היא לכתוב קורות חיים מותאמים לכל סוג משרה שאליה  אתם פונים, כלומר, להבליט את הכישורים  הרלוונטים יותר לסוג משרה ספציפי.

כמו כן,רצוי להישאר עם "אצבע על הדופק" -  להיכנס בכל יום לאתרים ולפורומים ולראות אם פורסמה משרה חדשה. במידה ופורסמה משרה, שנראת לנו מתאימה, יש למהר לשלוח קורות חיים.חשוב לזכור שעל  כל משרה ישנם מספר גבוה של מתחרים המחפשים עבודה.על מנת להגדיל את הסיכוי שקורות החיים שלנו יחשפו, יש חשיבות לשליחת קורות חיים בהקדם! כל הקודם זוכה!

הכי חשוב זה לא להתייאש! לפעמיים התהליך של חיפוש עבודה הוא ארוך ומייאש. אנשים נוטים להתפשר על עבודות זמניות וזה לא נכון!  יש להקפיד להמשיך ולחפש בכל האמצעים, התמדה שווה הצלחה!

ניתן להעזר בלוחות דרושים במדיה המודפסת כמו עיתונים ומקומונים המודפסים אחת לשבוע.

כיום ניתן לפרסם את הקורות חיים שלכם בלוחות המיועדים לכך והמעסיקים יחפשו אתכם.

רוב האנשים שמגיעים למצב של אבטלה, זה מחוסר ברירה ובעל כורחם, אנו מקווים שהטיפים והמידע שיש במאמר זה יעזור לכם לצאת ממעגל האבטלה ועל אחת כמה וכמה להימנע ממנו..