דרושים | חיפוש עבודה | קורות חיים

072-2700717

עבודה בהייטק
 
תחום ההייטק מוכר כתחום שבו המשרות הן מהמבוקשות והנחשקות ביותר כיום. הן בשל השכר הגבוה והן
בשל התנאים להם זוכים עובדי ההייטק כשכירים או כעצמאים.
 
למה דווקא הייטק ?
 
אז לפני שנצלול אל המשרות, המשכורות וכל אלה,
בואו נתחיל מההתחלה ונברר מה זה בעצם הייטק?
ובכן, הפירוש המילולי הפשטני עבור הייטק הינו -טכנולוגיה גבוהה.ברם,נכון לימנו "הייטק" היא מילה מאוד כוללנית המאגדת בתוכה עשרות תתי תחומים בעולם המחשוב, הפיתוח והטכנולוגיה, בהם: ננו-טכנולוגיה, הנדסה, חומרה, תוכנה, אינטרנט, תקשורת ועוד. 
 
בהיבט התעסוקתי, ישנו היצע נרחב של תפקידים בתחום, ולכן כאשר צוללים אל העולם העשיר הזה,יש לתכנן בהתאם מלכתחילה את מסלול ההכשרה המיועד. לימודי הקורס, לימודי התעודה או התואר המבוקש צריכים להיות בהתאם לתפקיד שבו מעוניינים לעסוק בתום תקופת ההכשרה.       
לדוגמא תפקידים כגון הנדסאים, מתכנתים ומפתחי תוכנה מחייבים לימודי תואר אקדמאי ספציפיים.
 
לעומתם, תפקידים רבים בתחומים אחרים כגון: אבטחת מידע ניהול פיתוח ועיצוב אתרים, אופיס, שיווק ומכירות ואינטרנט ידרשו בד"כ לימודי תעודה או קורסים בלבד.
בין אם אתם כבר בעלי ידע אקדמאי בתחום ובין אם לא, תנאי הקבלה למשרה יכללו פירוט מבוא רבאשרלרמת הידע והיכולת הטכנית הנדרשת מהמועמד כדוגמת התוכנות ומערכות ההפעלה הנדרשות למשרה, כמו גם דרישות מבוססות שנות ניסיון בפועל שצבר המועמד.
 
אפשרויות תעסוקה לבוגרי הייטק?
 
כעת, לאחר שהבנו במה הדברים אמורים, בואו נדבר "תכלס", מה המשרות הקיימות בשוק התעסוקה, למי הן מתאימות ושאלת השאלות – מהו גובה השכר?
 
כאמור אפשרויות התעסוקה בתחום ההייטק מגוונות ורבות. בין המשרות המבוקשות ביותר כיום בולט הביקוש הרב למומחים בתחום מערכות המידע, תחום הרשתות החברתיות והתקשורת, תחום הפיתוח וההנדסה, תחום ההטמעות ועוד...
יתרה מזאת, נתונים סטטיסטיים מורים כי בארץ, הביקוש לעובדי הייטק בעלי ניסיון מאמיר משנה לשנה, עקב הגידול בחברות סטארט אפ גדולות או קטנות והמגמה העולמית סביב התחום שצובר תאוצה. 
באשר לתנאי השכר, הנתונים כמובן משתנים על סמך שנות הניסיון והתחום הספציפי בו עוסקים. 
 
  • בתחום התוכנה - המשכורות החודשיות נעות בין 15,000- 35,000 בממוצע לפי התפקיד הספציפי בו עוסקים.בתחום החומרה -  המשכורות החודשיות נעות בין  18,000- 25,000 בממוצע. 
  • בתחום האינטרנט - המשכורות החודשיות נעות בין 8000- 37,000 בממוצע. 
  • בתחום השיווק והמכירות - המשכורות נעות בין 8000- 32,000 בממוצע. 
בכל התחומים הנ"ל השכר ייקבע לפי שנות הניסיון והתפקיד עצמו.
 
יש לציין כי חלק לא מבוטל מהעובדים בתחומיי ההייטק כיום בארץ עובדים כעצמאים בתחום ונותנים שירותי פרילנסר לחברות אחרות בין אם תבחרו לעסוק בהייטק כשכירים או עצמאיים, על היתרונות או החסרונות שבכך,אפשרויות התעסוקה והשכר הן גבוהות ומבטיחות והתחום לא יפסיק להתפתח ולהתעצם.
אתם מוזמנים לעיין במגוון הצעות עבודה בהייטק בקישור המצורף.