דרושים | חיפוש עבודה | קורות חיים

072-2700717

עבודה מועדפת
 
 
היום שחיכיתם לו הגיע, זהוו אתם סוף סוף משוחררים השתחררתם!! לא פעם אתם חושבים ומתלבטים עם עצמכם , מה הלאה? 
 
 על עבודה מועדפת חשבתם ? בואו לגלות מה זו עבודה מועדפת? איזו משרה נחשבת למועדפת? כמה ימים צריך לעבוד? 
 
 
עבודה מועדפת או בשמה עבודה נדרשת,  מזכה במענק עבודה חיילים וחיילות משוחררים משירות חובה או כאלה אשר השלימו 24 חודשי שירות לאומי. לאחר שהשלמתם שישה חודשי עבודה (מלאים ובהם צברתם 150 ימי עבודה לפחות ) המוגדרים ומוכרים על ידי ביטוח לאומי , תקבלו מענק כספי בנוסף על המשכורת שתרוויחו, משתלם כבר אמרנו? 


העבודות בתחומים הנחשבים כעבודה מועדפת (נדרשת) : 

 
תחנות דלק:  כל עבודה בתחנת דלק מזכה במענק , אומנם עבודה כמוכרן בחנויות הנלוות לתחנת הדלק, אינה מזכה במענק. 

בתי מלון: עבודה חדרנות טבחות, מצלרות, עבודות נקיון , אבטחה, בל בוי, צוות בידור, עובד בריכה , למעט עבודת פקידות. צימרים הפעילים בכל ימות השבוע יחשבו תחת קטגורית בית מלון.   

אתרי בנייה: כל עבודות באתרי הבנייה, למעט עבודות פקידות. 

בתי מלאכה ומפעלים:  עבודות מקצועיות במתכת כגון: חרטם וכרסום, מסגרות, חשמלאות, מכונאות ועוד.עבודות מקצועיות בתחום הטקסטיל כגון: תפירה, חייטות ועוד. כמו כן, כל העבודות הבלתי מקצועיות בתחום תעשיית הבנייה , המזון ובתעשיות אחרות. 

אתרי גידול חקלאיים ובתי אריזה: כל העבודות הבלתי מקצועיות כגון: יערות קרן קיימת, חממות, בתי אריזה, חווה לגידול בעלי חיים הדברה ועוד,  למעט פקידות. בתחום החקלאות,  גם אם תעבדו לפחות 4 חודשי עבודה ותצברו כ- 100 ימי עבודה, ניתן יהיה  להנות ממענק חלקי גם אם לא עבדתם שישה חודשי עבודה. 
   
טיפול באנשים עם מוגבלויות: כל עבודה אשר מסייעת במתן טיפול לאנשים עם מוגבלויות לביצוע פעולות יומיומיות כגון: הלבשה , אכילה, רחצה, ניידות , השגחה ופיקוח ועוד. משק בית לאדם עם מוגבלות אינה מזכה במענק.
 
 
 
חשוב לדעת, רשימת המקצועות מתעדכנת מידי פעם, המוסד לביטוח לאומי הינו האחראי היחיד שמוסמך לסווג את סוגר העבודה ולקבוע את הזכאות למענק, ולכן כדאי לעקוב !
 
אז איך מקבלים את המענק? אחרי שהשלמתם לפחות שישה חודשי  עבודה יש להגיש תביעה לביטוח לאומי במשך 18 החודשים הראשונים מיום שסיימתם לעבוד בעבודה מעודפת (נדרשת)    ולגשת לאחד מסניפי הביטוח הלאומי ולקבל טופס תביעה. 
 
שחרור נעים!!!